Pagājuši jau gandrīz divi gadi kopš strādāju pie meža projekta. Šo projektu realizēju ISSP skolas ietvaros.
2012. gadā bija izstāde un šogad- grāmata.

Līdz šim man šķita, ka divi gadi pie viena projekta ir daudz, bet pašam šobrīd šķiet, ka tas sāk tikai uzņemt apgriezienus. Ir labāk noformulētas domas un atrisinātas tehniskās nianses, jo fotogrāfēšana mežā naktī pieprasa sava veida fotogrāfēšanas specifiku.

Redzot to, kā meži tiek tā izcirsti un pēc tiem paliek tikai čupas, manī radīja subjektīvu emocionālu žēlumu un es vēlējos to papētīt tuvāk.

Ģirts Raģelis - Meža cirsma

Skolā kādā no diskusijām nonācām pie domas, ka man vajag braukt uz mežu naktī, parādīt tos paliekošos kokus un mazāk koncentrēties uz izcirstajām platībām.
Vērojot un tuvāk analizējot šo mežu problēmu, atklāju, ka mežs naktī ir pārsteidzoši skaists un noslēpumains. Ikvienam iesaku aizbraukt un izbaudīt nakts burvību un to neaprakstāmo sajūtu, kas tur valda.

Ģirts Raģelis - Meža cirsma naktī

Tas gan prasīja daudz eksperimentu, lai atrastu pareizos lukturus un pareizās nakts stundas. Līdz ar to 2012. gada izlaiduma izstādē bija tikai viena bilde. (prieks, ka liela ;) )

ISSP skolas izstāde KKC 2012

Šogad uzdevums jau bija grūtāks, jo grāmatai ar vienu bildi noteikti nepietiek. Tad nu ziemā atkal devos uz mežu. Ziemā ir garāki vakari un tumšāka tumsa, kas palīdz veiksmīgāk realizēt šo projektu. Lai arī projekts vēl nav pabeigts, skolas ietvaros izveidoju demo grāmatu, kurā apkopoju gan pagājušā, gan šī gada laikā uzņemtās fotogrāfijas, papildinot tās ar mežu attēliem vērojot mežus no satelīta :) (google earth). Tāpat arī google earth bija kā svarīgs rīks tajā, lai atrastu cirsmas, kuras braukt un fotogrāfēt.

Ģirts Raģelis - Mežā - demo grāmata

Ģirts Raģelis - Mežā - demo grāmata

Līdzīgi kā ar bildēšanu, arī grāmata ir eksperiments- lai saprastu gan grāmatas izmērus, lai atrastu pareizo papīru un bilžu izkārtojumu ir jāsaskaras ar daudzām problēmām, kuras var aptvert un atrisināt tikai fiziskas grāmatas veidošanas procesā. Nākotnē tas būs labs pamats īstai grāmatai.

Bildējot izaicinājums bija censties šo līdzīgo ainavu parādīt pēc iespējas dažādāku. Šobrīd atlasē ir 16 bildes. Nezinu, cik daudz tās vajag, lai justos pabeidzis, bet zinu kā jutīšos, kad būšu pabeidzis.

Ģirts Raģelis - Ekoloģiskais koks

Ģirts Raģelis - Ekoloģiskais koks

Ģirts Raģelis - Ekoloģiskais koks

Ģirts Raģelis - Ekoloģiskais koks

Ģirts Raģelis - Ekoloģiskais koks

Ģirts Raģelis - Ekoloģiskais koks

Šīs mazās bildes gan ir tāds kā ieskats, jo tās jāskatās būtu daudz lielākos izmēros un drukātā veidā. Kārtīga izstāde ir nākošais solis šajā projektā un pie tā es arī cītīgi strādāšu. Aicināšu ciemos.

Vairāk bildes un virtuālā grāmata skatāma šajā sadaļā.