Dzirciema iela

Kad Fotokvartāls izsludināja iRīga fotokonkursu par Rīgas fotogrāfēšanu, jutos iedvesmots (ja šis ir īstais vārds ko lietot). No vienas puses- būtu prieks piedalīties 2014. gada gaidāmajā Rīgas Foto mēnesī, no otras- tas ir arī labs iemesls, lai savā nodabā paklaiņotu pa Rīgas mazāk zināmajām tākām.
Šajā reizē fokuss bija uz dzīvi pagalmos.
Mani pārsteidza tas, cik ļoti skujmi patiesībā ir šie pagalmi. Gadalaiks gan arī dara savu, bet tas noteikti nav vienīgais iemesls. Pagalmi, kuros biju es, lielākotiesi bija klusi un tukši. Cilvēkus sastapt tajos bija grūti. Pilsētas centrā arī klaiņojošo kaķu un suņu ir maz.
Savs atklājēja prieks gan bija. Pārsteidza tas, ko slēpj centra pagalmi. Ikdienā daudz sanāk kājām iet pa galvenajām ielām, bet pagalmos ir sajūta, kā nokļūt aiz kino fimas dekorācijām.

Ķīpsala

Skaudra sastapšanās bija Ķīpsalā, kur smalko māju ielokā bija šis noskrandušais nams. Šķita, ka tur ļaudis diezvai dzīvo. Iestaigātās taciņas ap māju gan liecināja par pretējo. Un tad sabiedēja šis suns, kas “sargāja” māju. Varēja manīt, ka ir izsalcis un saguris.
Un tā dzīve šāda ir katru dienu. Ikdienas steigā tam visam paskrienam garām. 10 minūtes no centra dzīve vietām ir kā laukos.

Tagad, veicot savas ikdienas gaitas, gribas ielīst ikvienā pagalmā, jo tie sevī slēpj garāmgājējiem pirmajā acu uzmetienā nemanāmo pasauli.

Vairāk no pagalmu bildēm ir apskatāmas šajā iRīgas sadaļā.

Katru mēnesi būs jauns uzdevums, ceru piedalīties arī turpmāk, ja nesapīšos ikdienas steigā.

Dzirciema ielas Ziemas prieki

Kas notiek tavā pagalmā ?

Hanzas Perons

Hanzas Perons

Kādreizējā Rīgas preču stacijas noliktavas ēka Hanzas Perons - New Hanza teritorijā atdzimst kā koncertzāle, platforma kultūrai, mākslai, mūzikai un citiem notikumiem. Apvienojot ēkas vairāk kā 100 gadu vēsturi ar mūsdienīgu pieeju ikdienas procesos, top efektīva un...

Ieva Raudsepa | It Could Just Swallow You Up | izstāde ISSP Galerijā

Ieva Raudsepa | It Could Just Swallow You Up | izstāde ISSP Galerijā

No 4. jūlija līdz 7. augustam ISSP Galerijā būs skatāma latviešu māksliniecies Ievas Raudsepas izstāde "Tā varētu tevi arī aprīt". Tajā redzamais video darbs ir daļēji fiktīvs, daļēji dokumentāls stāsts, kas norisinās uz prāmja kaut kur starp Rīgu un Stokholmu....

Tekstgrupas „Orbīta“ performance | Suvival Kit 10.1.

Tekstgrupas „Orbīta“ performance | Suvival Kit 10.1.

Tekstgrupa Орбита uzstājās ar jaunu dzejas un skaņas performanci, kurā dzejas lasītāja balss darbina dažādas elektromehāniskās skaņrades ierīces, un tālāk šī skaņa tiek apstrādāta ar efektu procesoriem. Skaņas pavadījuma avots ir dzejoļa ritms un intonācija. Vairums...

Krišjāņa Santa un Ievas Gaurilčikaites izrāde “Labrys”

Krišjāņa Santa un Ievas Gaurilčikaites izrāde “Labrys”

Survival Kit 10.1 kādu svētdienu sāka ar Krišjāņa Santa un Ievas Gaurilčikaites dejas izrādi Labrys, kas caur kustību radīja mitoloģisku arhitektūras veidojumu, labirintu, un izaicināja savas fizisko spēju robežas. Paldies māksliniekiem un...