Agrā sestdienas rītā devāmies uz Viļņu. Nikons bija noorganizējis autobusu uz http://www.photocircle.lt/ , kam paralēli norisinājās arī http://www.snap.lt/ . Līdz pēdējam brīdim bija diezgan liela nesaprašana, kas un kā tur notiks. Zinājam, ka būs iespēja satikt Vanessa Winship un redzēt  Espen Rasmusse prezentāciju, tāpēc šķita, ka ir vērts  braukt. Jāsaka, ka organizātoriskais bardaks valdīja gan reģistrējoties pasākumā, gan tur esot. Abi pasākumi norisinājas paralēli un Photocircle it kā bija paredzēts profesionāļiem. Iesākums gan šķita varen neveikls. Tika rādīti konkursam iesūtītie darbi, bet paši autori lielākoties nebija ieradušies. Tad nu atrādīja tos publiski un Alexander Zemlianichenko tos komentēja. Tā kā darbi bija no dažādu līmeņu fotogrāfiem, tad, manuprāt, tas nebija labākais vieds, kādā atklāt šādu pasākumu. Vanesas prezentāciju, šķiet, skatījos jau reizi 4., bet tas nemaina manu interesi. Tas ir kā lobīt sīpolu- katru reizi atklājas jauna kārtiņa ar savu iekodēto informāciju. Diemžēl, Espena prezentāciju sanāca mazliet nokavēt, bet no redzētā patika viņa attieksme un varēšana. Viņam ir milzum daudz projektu un procesu. Prieks, ka tā var. Visus savus stāstus viņš bildē pēc savas iniciatīvas un pēc tam caur presi un izstādēm cenšas izplatīt pēc iespējas plašākai auditorijai. Uzrunāja viņa svaigums un tiešums, bet tas jau mans subjektīvais vērtējums. Kā jau sponsoriem pieklājās, Nikon arī bija sagatavojuši prezentāciju. Kaut kā tas modināja vēl lielāku vēlmi ķerties pie foto+video domām. Svētdienu pavadīju skatoties un pētot, kā šo jauno vidi izmanto Nikon ieteiktais  Bil Frakes. Lauks vēl ir neizpētīts un, šķiet, tos īstos foto+video meistarus neesmu vēl atklājis.
 Man noteikti gribas pamēģināt uztaisīt kādu stāstu- video + foto kombinācijā, tik šķiet, ka to ir vērts darīt tikai tad, ja ir pieejama kāda no jaunajām spoguļkamerām ar video finkciju.

Vakaru noslēdza bilžu slīdrādis  un uzvarētāju apbalvošana pilsētas namā. Rādīja arī sponsoru – Ziņu aģentūru sagatavotās bilžu izlases no dāžādām ziņu aģentūrām. Gribas teikt, ka mazliet par garu priekš vakara noslēguma. Kopumā jau forši, ka kaut kas notiek arī tepat kaimiņos, lai gan nevar noliegt, ka tāda mazuma piegarša paliek tikuntā.